play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Nie chcesz mnie adoptować, to chociaż mnie nakarm!

today13 lipca 2021

Background

Bezdomne zwierzaki potrzebują pomocy. Chorzowskie schronisko prosi o wsparcie i przekazanie karmy dla kotów. Zapotrzebowanie placówki w czasie wakacji jest zdecydowanie większe, gdyż niestety zwierząt w schronisku przybywa na potęgę.

– Kochaj mnie, karm mnie i nie opuszczaj – tylko o tych trzech prostych rzeczach marzy każdy pies i kot. Warto pomóc zwierzakom zaspokoić choć jedną z tych potrzeb. Schronisko w Chorzowie prosi o pomoc, gdyż zmaga się z poważnymi brakami w zaopatrzeniu, szczególnie karmy dla kotów.

– Koty trafiają do nas głównie z ulicy. Ludzie zgłaszają, że gdzieś błąka się kotek. Często też wynika to z tego, że ludzie latem otwierają okna, a okna mają niezabezpieczone. Często te zwierzaki są po wypadkach samochodowych. Po wypadnięciu z okna, też często mają różne urazy. Jak lądują na ulicy i niestety są też okaleczone. Właściciele potem nie chcą ich odbierać, żeby nie ponosić kosztów leczenia. A koszty tych operacji są ogromne – mówi Radiu Piekary Kamila Maciejczyk z chorzowskiego schroniska.

Aktualnie w placówce mieszka przeszło 60 kotów i ponad setka psów.

Fot: Facebook/Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content