play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Nie ma zgody na szykanowanie policjantów za to, że wypełniają swoje obowiązki

today23 kwietnia 2020

Background

Nie ma zgody na szykanowanie policjantów za to, że wypełniają swoje obowiązki, żeby chronić obywateli. W ostatnim czasie nasiliły się ataki na funkcjonariuszy policji. Wszystko za sprawą egzekwowania nowo wprowadzonych przepisów.

Komendant Główny Policji generał Jarosław Szymczyk oraz kierownictwo całej formacji stanowczo sprzeciwiają się atakom na policjantów i ich rodziny w jakiejkolwiek formie – czy to fizycznej, czy poprzez internetowy hejt, wyzwiska, zastraszanie, groźby i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji. Każdy, kto podnosi rękę na funkcjonariusza czy jego rodzinę, znieważa lub oczernia, musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi i zdecydowaną reakcją ze strony Policji i wymiaru sprawiedliwości.

Kierownictwo polskiej Policji ostrzega, że w każdym przypadku kierowania gróźb w stosunku do podległych mu ludzi i ich rodzin, będzie składał zawiadomienie o przestępstwie. Jeśli ktoś ma zastrzeżenia do pracy policjantów, również powinien to zgłosić i powstrzymać się od działań poza prawem.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content