play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Nie mogła uwierzyć w to, co widzi! 1,5 metrowy pyton na ulicy w Sosnowcu

today21 czerwca 2021

Background

Nie mogła uwierzyć w to, co widzi. W ogromne osłupienie wprawił mieszkankę Sosnowca widok, który zobaczyła w okolicy popularnego „Ślimaka”. Gdy kobieta szła ulicą 3 maja, zobaczyła ponad półtorametrowego pytona królewskiego. Na miejsce została wezwana straż miejska.

O całej sytuacji w mediach społecznościowych napisał prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński. – Sosnowiecka Straż Miejska apeluje, aby pilnować zwierząt. To że panują tropikalne warunki, nie oznacza, że tego typu zwierzęta można pozostawiać bez opieki. Tymczasem słowa uznania za odwagę i odpowiednie podejście dla st. insp. Mariusza Tyszkiewicza, który po zgłoszeniu mieszkanki ,,zgarnął” pytona królewskiego z okolic ślimaka. Przy okazji zachęcam do wystawiania misek z wodą dla naszych czworonożnych przyjaciół – napisał.

Pyton królewski to jeden z najpopularniejszych, ale i najmniejszych pytonów na świecie. Zdecydowanie większe i masywniejsze od samców są samice. Ten gatunek węża osiąga, przeważnie w ciągu 10-15 lat, około 1,5 metra długości.

Jeśli przebywa w odpowiednich warunkach to może przeżyć nawet 25 lat.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content