play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

„Nie piję. Prowadzę. Żyję.” Policja przestrzega

today1 czerwca 2021

Background

„Nie piję. Prowadzę. Żyję”. Policja niejednokrotnie przestrzega, ale nie do wszystkich trafia. Alkohol za kółkiem zawsze kończy się źle. 

Alkohol i samochody to nie jest dobre połączenie. Niestety, ciągle trzeba przypominać, że nie idą ze sobą w parze. Nie ma bodaj dnia, by policja nie zatrzymała przynajmniej jednego nietrzeźwego kierowcę.

To największe zagrożenie

Przeprowadzone na terenie naszego kraju badania przez SW Research wskazują, że ponad 51% badanych uważa, iż najniebezpieczniejszym zagrożeniem na polskich drogach są nietrzeźwi kierujący. Z kolei raport „Bezpieczni za kierownicą” zlecony przez AutoWatch Polska ukazuje informacje, z których wynika, że tylko 55% ankietowanych wiedziało, że dopuszczalnym stanem do prowadzenia pojazdu na drodze jest stan poniżej 0,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dane te wskazują, że polscy kierujący mogą mieć niepełną wiedzę w zakresie odpowiedzialności prawnej czy też skutkach prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

Wspólna kampania z miastem

Dlatego działając wspólnie z Miastem Wodzisław Śląski, które przeznaczyło na ten cel wsparcie finansowe, podjęto decyzję o opracowaniu i realizacji kampanii edukacyjno-informacyjnej na terenie Wodzisławia Śląskiego. Kampania skierowana jest do wszystkich uczestników ruchu drogowego a jej hasło to „Nie piję. Prowadzę. Żyję.”

W ramach akcji na 6 billboardach miejskich zamieszczono dane dotyczące m.in. ilości nietrzeźwych kierujących ujawnianych codziennie na polskich drogach, ilości wypadków powodowanych przez kierujących będących pod wpływem alkoholu oraz informacje dotyczące odpowiedzialności karnej za konkretne przewinienia. To tylko jeden z elementów działań wodzisławskich funkcjonariuszy. Stróże prawa podczas kontroli drogowych będą wręczać ich uczestnikom zestawy profilaktyczne, w skład których wchodzi: jednorazowy alkotest, zapach samochodowy, ulotka i naklejka na szybę. W okresie jesienno-zimowych mundurowi zwrócą szczególną uwagę na pieszych, którym zostaną wręczone elementy odblaskowe.

Dzisiaj w Wodzisławiu przy ul. Bogumińskiej pod jednym z billboardów został zorganizowany oficjalny briefing prasowy, który rozpoczął oficjalnie kampanie. W konferencji prasowej udział wzięli Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim podinsp. Wiesław Dryja oraz Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca.

Następnie policjanci ruchu drogowego przystąpili do kontroli stanu trzeźwości kierujących, podczas których wręczano wspomniane materiały profilaktyczne.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content