play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

Nie pomógł chłopcu. Jest akt oskarżenia

today8 października 2020

Background

Nie pomógł dziecku i nie zawiózł go do szpitala. Prokuratura z Gliwic skierowała do Sądu w Rybniku akt oskarżenia przeciwko kierownikowi zespołu ratownictwa medycznego.

Zbagatelizował zagrożenie i nie pomógł chłopcu. Jest akt oskarżenia w sprawie sprzed dwóch lat. Do sądu kieruje do gliwicka prokuratura. Dotyczy bulwersującej sprawy lekarza z karetki pogotowia, który nie pomógł potrzebującemu chłopcu.

Sprawa z czerwca 2018 roku

Chłopczyk był na wycieczce klasowej w kinie. W pewnym momencie źle się poczuł i zaczął wymiotować. Wezwano pogotowie.

Po wyjściu z autobusu w związku z nasilającym się u Pawła R. bólem głowy, wymiotami oraz omdleniami, towarzyszący mu kolega zadzwonił po pogotowie ratunkowe. Po przyjeździe zespołu karetki pogotowia obecna na miejscu matka pokrzywdzonego, poinformowała lekarza o przeprowadzonej we wczesnym dzieciństwie u syna operacji założenia zastawki odprowadzającej płyn mózgowo–rdzeniowy. Pomimo tego, kierownik zespołu ratownictwa medycznego nie podjął decyzji o przewiezieniu chłopca do szpitala.

Ciągle źle się czuł

Chłopiec wrócił do domu ale dalej nie czuł się dobrze. Rodzice ponownie wezwali karetkę, która w końcu zabrała go pod opiekę lekarzy. Trafił na oddział Neurochirurgii Dziecięcej Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. tam przeszedł natychmiastową operację. Chłopiec nadal jest pod opieką lekarzy.

Nauczycielka objęta aktem oskarżenia

W toku postępowania Prokuratura badała również wątek narażenia pokrzywdzonego na opisane wyżej niebezpieczeństwo zarówno przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 18 w Rybniku, pod których opieką w dniu 12 czerwca 2018 roku przebywał pokrzywdzony podczas wycieczki szkolnej do kina. Akt oskarżenia przeciwko wychowawczyni Pawła R. – Katarzynie K.-W. również skierowano do Sądu w Rybniku.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content