play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Nie tak PRĘDKO! Ruszyła ogólnopolska akcja policji

today8 lipca 2021

Background

Przez cały dzień, od rana, prowadzona będzie akcja ,,Prędkość”. Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno- prewencyjne. Drogówka egzekwuje przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości. Pomiary prowadzone są zarówno statycznie, za pomocą miernika, jak i dynamicznie wideoradarem.

Nadmierna prędkość oraz niedostosowanie prędkości do sytuacji na drodze należą do głównych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Obrażenia ciała, jakich doznają uczestnicy wypadków, często są bardzo poważne, a nawet niejednokrotnie są to także zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym.

Dlatego policjanci z wydziałów ruchu drogowego, chcąc ograniczyć liczbę wypadków, do których dochodzi na drogach, a także zwiększyć bezpieczeństwo na terenie województwa, jak i również całego kraju, zorganizowali dzisiaj akcję ,,Prędkość”.

W ramach akcji mundurowi prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Kierujący mogą ich spotkać nie tylko na ważniejszych ciągach komunikacyjnych, ale też wszędzie tam, gdzie według statystyk dochodzi do przekroczeń prędkości i niebezpiecznych wypadków.

Szczególną rolę odgrywają policyjne grupy SPEED, które wykorzystują szybkie nieoznakowane samochody. Jest apel o szczególną ostrożność w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Fot: Facebook/Policja Śląska- Strona Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content