play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

„Nie uwierzysz, co się dzieje w hucie!” Muzeum Hutnictwa ogłasza konkurs dla dzieci

today3 kwietnia 2020

Background

„Nie uwierzysz, co się dzieje w hucie”- to tytuł konkursu na komiks, w którym mogą wziąć udział dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Konkurs organizuje powstające w Chorzowie Muzeum Hutnictwa, a prace mają odwoływać się do symboliki, związanej z wytopem surówki. Komiksy można nadsyłać do 26 kwietnia na adres Muzeum w Chorzowie, gdzie siedzibę ma powstająca placówka. Otwarcie muzealnej placówki, poświęconej branży hutniczej, planowane jest na przyszły rok.

„Nie uwierzysz, co się dzieje w hucie”! Huta to magiczne miejsce, a pracujący w niej ludzie mają wiele tajemnic. Huta jest pełna ognia i hałasu. Trochę nawet jak piekło. Wielkie maszyny kują, zgniatają, walcują. Składają się z tak wielu części: kątowników, rur, śrub, zaworów, komór, że stworzyć je musiał ktoś dysponujący niezwykła wiedzą. A może nawet specjalną mocą? Huta żyje całą dobę. W dzień huczy, trzeszczy i bucha ogniem. W nocy buczy miarowo. Przy jej piecach gromadzą się hutnicy przypominający gigantów, bo przecież tylko giganci mogą dać radę tym wielkim maszynom. Może pilnują, żeby piece, młoty i walcarki nie zaczęły pod osłoną nocy żyć własnym życiem? A może żeby im stal nie uciekła? Zanim otworzymy bramy do naszej placówki, to chcemy już dzisiaj otworzyć bramy do dziecięcej wyobraźni– mówi dyrektor powstającego Muzeum- Adam Kowalski:

  • cover play_arrow

    „Nie uwierzysz, co się dzieje w hucie!” Muzeum Hutnictwa ogłasza konkurs dla dzieci Redakcja Radia Piekary

Prace konkursowe można nadsyłać do 26 kwietnia na kontakt@muzeumhutnictwa.pl  lub na adres Muzeum w Chorzowie, gdzie siedzibę ma powstająca placówka. Regulamin konkursu na stronie chorzowskiego muzeum oraz na Facebooku Muzeum Hutnictwa. Fragmenty nagrodzonych prac opublikowane zostaną w miesięczniku Twój Chorzów. W puli nagród znalazły się ponadto specjalne zaproszenia na uroczyste otwarcie Muzeum Hutnictwa w Chorzowie (2021), a także zestawy atrakcyjnych upominków miejskich. Ołówki w dłoń i do dzieła!
http://www.muzeum.chorzow.pl/pl/421-konkurs-na-komiks-o-tematyce-hutniczej

fot.pixabay.com

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content