play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Nie zważał na ograniczenia i chciał przekupić policjantów

today4 lipca 2022

Background

Kierowca Skody miał za nic przepisy ruchu drogowego i gnał w terenie zabudowanym z prędkością ponad 130 kilometrów na godzinę. Jak został złapany, chciał przekupić policjantów.

44-letni kierowca Skody zatrzymany przez raciborskich policjantów chciał uniknąć konsekwencji tego, co zrobił i próbował wręczyć policjantom łapówkę. Teraz grozi mu poważna kara.

Kierowca miał za nic ograniczenia

Wczoraj około 16.00 w Pietrowicach Wielkich, w powiecie raciborskim, na ulicy Raciborskiej kierujący osobową Skodą nie zastosował się do znaków drogowych i przekroczył prędkość, pędząc w terenie zabudowanym aż 131 kilometrów na godzinę. Policjanci z drogówki zatrzymali sprawcę.

Mandat miał uwolnić od kary

Kontrola drogowa – jak wiele podobnych – zakończyłaby się mandatem lub skierowaniem wniosku do sądu, gdyby nie zachowanie samego zatrzymanego. Mężczyzna próbował przekupić policjantów, usiłując im wręczyć 600 złotych łapówki. Nie reagował na pouczenia, że popełnia w ten sposób poważne przestępstwo. W efekcie 44-letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego został zatrzymany i trafił do raciborskiej komendy.

Teraz, za próbę skorumpowania policjantów z raciborskiej drogówki, grozi mu nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content