play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Nie żyje Irena Szewińska. Miała 72 lata

today30 czerwca 2018

Background

W wieku 72 lat zmarła Irena Szewińska. Smutną wiadomość dotyczącą śmierci byłej lekkoatletki i siedmiokrotnej medalistki olimpijskiej przekazał jej mąż, Janusz Szewiński.

 

Irena Szewińska zapisała się złotymi zgłoskami w historii polskiego sportu. Od dłuższego czasu zmagała się z chorobą nowotworową. Zmarła około 23:30 w warszawskim szpitalu przy ulicy Szaserów. Jak powiedział mąż zmarłej, ta, choć walczyła z ciężkim schorzeniem, ostatnimi czasy nie narzekała na złe samopoczucie. Uczestniczyła nawet w Pikniku Olimpijskim. Wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego wykazywała się przez wiele lat dużą aktywnością w życiu publicznym. Była obecna jeszcze na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. W mediach społecznościowych pożegnali ją znani sportowcy. Wśród nich znaleźli się Justyna Kowalczyk, Adam Małysz, Marek Plawgo czy Anita Włodarczyk. Ta ostatnia napisała na twitterze: Pani Ireno na zawsze w mojej pamięci. Będzie Nam Pani brakowało.
Irena Szewińska w trakcie swojej wieloletniej kariery sportowej zdobyła 7 medali igrzysk olimpijskich i 10 medali mistrzostw Europy. Na najwyższym miejscu podium stawała, mierząc się z innymi sportowcami w biegach na 100, 200, 400 metrów i skoku w dal. W tej ostatniej dyscyplinie zdobyła srebro w czasie igrzysk olimpijskich w Tokio w 1964 roku. Uznana nie tylko przez swoich sportowych rywali, ale również dziennikarzy sportowych została czterokrotnie wybrana na Sportowca Roku w plebiscycie organizowanym przez „Przegląd Sportowy”.

 

Zdjęcie: facebook/PZLA

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content