play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Nie żyje prof. Karol Modzelewski. Miał 81 lat

today28 kwietnia 2019

Background

W wieku 81 lat zmarł dzisiaj wieczorem w Warszawie profesor Karol Modzelewski. Historyk średniowiecza i polityk był więźniem politycznym w czasach PRL. Uważany był za jednego z założycieli III Rzeczpospolitej Polskiej.

Jako pierwszy informację o złym stanie zdrowia profesora podał dziś w godzinach popołudniowych serwis OKO.press. Od tego momentu minęło zaledwie kilka godzin. Około godziny 21.10 pojawiła się informacja o śmierci legendarnego opozycjonisty.

Karol Modzelewski – naukowiec, polityk i opozycjonista

Karol Modzelewski był profesorem nauk humanistycznych. Specjalizował się w historii średniowiecznej. W czasach PRL był wielokrotnie więziony w związku ze swoją działalnością na rzecz ochrony demokracji w Polsce. Podczas wyborów zorganizowanych w 1989 roku uzyskał mandat senatora. Należał do Polskiej Akademii Nauk. Za swoją działalność został odznaczony Orderem Orła Białego, był także laureatem literackiej nagrody Nike. Informację o jego śmierci podały także, w mediach społecznościowych, władze Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego:

O śmierci znakomitego naukowca wypowiedzieli się także przedstawiciele świata polityki. Między innymi Barbara Nowacka czy Rafał Trzaskowski.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content