play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Wiadomości

Nie żyje wokalistka zespołu Roxette

today10 grudnia 2019

Background

Marie Fredriksson – m.in. szwedzka piosenkarka, członkini zespołów Strul, Mamas Barn, a największą karierę przyniosły jej utwory zespołu Roxette, gdzie była wokalistką. O jej śmierci poinformowały szwedzkie media.

Marie Fredriksson od kilkunastu lat zmagała się z nowotworem. W roku 2002 roku zdiagnozowano u niej guza w tylnej części mózgu. Leczyła się w szpitalu Karolinska w Sztokholmie. Miesiącami poddawana była chemioterapii i miała liczne serie napromieniania. Pomimo szybkiego podjęcia leczenia, wokalistka doświadczyła trwałego uszkodzenia mózgu. W wyniku czego, nie potrafiła czytać, liczyć, a inne funkcje poznawcze były opóźnione. Częściowo utraciła możliwość poprawnego widzenia w oku prawym, a jej prawa strona ciała została w dużej części sparaliżowana.

Niestety, problemy ze zdrowiem powróciły. Po kilku koncertach w Afryce, Marie nie potrafiła normalnie poruszać się  w trakcie występów. Lekarze polecili jej wypoczynek i nie uczestniczenie w trasie koncertowej, podczas której duet chciał świętować swoje wspólne 30 lat pracy.

Piosenkarka zmarła w wieku 61 lat.

Foto: Facebook/Roxette

 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content