play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Rozrywka

Nie żyje założyciel i wieloletni członek Budki Suflera – Romuald Lipko

today7 lutego 2020

Background

Nie żyje założyciel i wieloletni członek Budki Suflera – Romuald Lipko. Muzyk od wielu lat walczył z chorobą nowotworową. O jego śmierci poinformował na Facebook’u zespół. Lipko był autorem największych hitów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI wieku.

Romuald Lipko wraz z kolegami, na początku lat 70. XX wieku założył kultowy polski zespół Budkę Suflera. Swoją karierę rozpoczynał jako gitarzysta basowy, a z czasem zaczął grać również na klawiszach i komponować. Jest twórcą największych hitów zespołu, między innymi: „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Sen o dolinie”, „Takie tango”, „Bal wszystkich świętych”, „Za ostatni grosz”.

Romuald Lipko nie żyje. Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów. Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiają Rodzina i przyjaciele z zespołu Budka Suflera – napisał na swoim profilu na Facebook’u zespół. 

 

zdjęcie: Facebook/Budka Suflera

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content