play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Niebezpieczne odpady znikną z bytomskich Łagiewnik. Miasto ogłosiło przetarg

today4 sierpnia 2021

Background

Oleje, farmaceutyki, farby, lakiery, rozpuszczalniki – w sumie ponad 360 ton odpadów zniknąć ma z bytomskich Łagiewnik. Miasto ogłosiło przetarg na wyłonienie wykonawcy, który usunie składowisko niebezpiecznych odpadów.

Ogłosiliśmy postępowanie przetargowe w ramach którego chcemy wyłonić wykonawcę Firma będzie miała za zadanie uprzątnięcie i utylizację 360 ton niebezpiecznych odpadów, które zostały porzucone w 2018 roku przy ulicy Szyby Rycerskie. Od podpisania umowy wykonawca będzie miał 60 dni na posprzątanie odpadów. Przypomnę, że to jest 360 ton chemikaliów z produkcji barwników, farmaceutyków, farb czy lakierów. Odpady są w pojemnikach, beczkach i tysiąclitrowych mauzerach. -wyjaśnia reporterce Radia Piekary Małgorzata Węgiel-Wnuk z bytomskiego magistratu.

Warto dodać, że odpady nie znajdują się na terenach gminnych. Nie wiadomo też  w jakich okolicznościach  trafiły do  Bytomia. Mimo to dla bezpieczeństwa mieszkańców miasto rozpoczęło procedurę ich usunięcia.

Te odpady ktoś porzucił na prywatnym terenie. W tej chwili Prokuratura prowadzi postępowanie w tej sprawie. Działania te odpowiedzą na pytanie w jaki sposób odpady trafiły do Bytomia. – Dodaje rzeczniczka z Urzędu Miasta w Bytomiu.

Oferty dotyczące posprzątania składowiska przy ulicy Szyby Rycerskie firmy mogą składać do 9 września. Na usunięcie odpadów miasto pozyskało dotację w wysokości 3 milionów złotych  z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content