play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Niedzielski: Czwarta fala epidemii koronawirusa w połowie sierpnia

today29 czerwca 2021

Background

Czwarta fala epidemii koronawirusa wisi nad Polską. Tak przewidują epidemiolodzy – i są w kontakcie z rządem. Wzrost zakażeń, a co za tym idzie zgonów, ma nastąpić w połowie sierpnia. Dane opieramy na informacjach z innych krajów, zaznacza minister zdrowia, Adam Niedzielski.

-Zagrożenie jest cały czas realne. Mimo, że mamy do czynienia z w miarę komfortową sytuacją -ta liczba zakażeń cały czas spada. Cały czas widzimy chociażby na przykładzie innych krajów europejskich, ale nie tylko. Cały czas musimy być ostrożni. Musimy zostać zabezpieczeni. – przestrzegał podczas dzisiejszej konferencji minister Niedzielski.

Zabezpieczenie daje szczepionka ale wciąż jest z tym problem, bo jak mówi premier Mateusz Morawiecki nadal zainteresowanie przyjęciem preparatu jest za małe by mówić o odporności populacyjnej.

Ten współczynnik zaszczepienia jest niewystarczający zdaniem wirusologów i epidemiologów aby przerwać łańcuch zakażeń skutecznie przed jesienią. A więc bardzo proszę zdawać sobie sprawę z tego, że nie wygraliśmy jeszcze tej walki i musimy jeszcze jak największą liczbę naszych rodaków skłonić do tego żeby się zaszczepili.

W pełni zaszczepionych jest 12 milionów 800 tysięcy osób. Przynajmniej jedną dawkę preparatu przyjęło 28 milionów 600 tysięcy osób.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content