play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Nielegalne automaty do gier przejęte przez służby

today28 września 2022

Background

Nielegalne automaty do gier przejęte przez funkcjonariuszy KAS i Policję.

Wspólne działania lublinieckich policjantów i funkcjonariuszy Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach (KAS) doprowadziły do zamknięcia nielegalnego salonu gier hazardowych w powiecie lublinieckim.

Nielegalne automaty do gier na Śląsku

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu wraz funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali nielegalny salon gier, który działał w miejscowości Herby. W trakcie akcji mundurowi zabezpieczyli 4 automaty służące do gier hazardowych oraz gotówkę.

Maszyny trafiły do magazynów Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którego funkcjonariusze prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Jak się okazało, na wszystkich zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom grozi wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat lub obie kary łącznie.

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary pieniężne w wysokości 100 tyszł od jednego urządzenia. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale także osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty.

Źródło i zdjęcie: KPP Lubliniec

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content