play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Nielegalne wyścigi w samym centrum Katowic [WIDEO]

today11 sierpnia 2020

Background

Nielegalne wyścigi w samym centrum Katowic. Po raz kolejny kierowcy gromadzili się w miejscach spotkań amatorów nielegalnych wyścigów. Na miejscu interweniowała policja, która skontrolowała blisko 400 pojazdów, z czego w 51 przypadkach kontrole zakończyły się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

Miniony weekend ponownie okazał się bardzo pracowity dla funkcjonariuszy z katowickiej drogówki. Przeprowadzili szereg kontroli drogowych, które miały na celu zapobiec organizacji nielegalnych wyścigów na terenie Katowic. Podczas dwudniowych działań policjanci skontrolowali nie tylko pojazdy, które zgromadziły się w rejonie katowickiej Strefy Kultury, ale również monitorowali ulice w całym mieście.

W wyniku podjętych dziań skontrolowano prawie 400 samochodów, gdzie w 51 przypadkach kontrole zakończyły się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Na sprawców wykroczeń nałożono ponad 80 mandatów karnych, a ponad 90 kontroli zakończyło się pouczeniem. Ponadto prowadzone są czynności w kierunku skierowania wniosku o ukaranie do sądu wobec organizatorów nielegalnego zgromadzenia, które odbyło się w nocy z piątku na sobotę w katowickiej Strefie Kultury bez jego wcześniejszego zgłoszenia.

źródło: KMP Katowice

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content