play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Niepełnosprawni z Mikołowa zbierają na busy. Trwa akcja dobroczynna

today23 września 2020

Background

Niepełnosprawni z Mikołowa zbierają na busy. POMAGAMY PSONI – ZBIERAMY NA BUSY to nazwa akcji społecznej, związanej z pomocą podopiecznym Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Mikołowie. Towarzyszą jej zbiórka środków finansowych na SIEPOMAGA.PL i bazarek internetowy na rzecz podopiecznych mikołowskiego Koła PSONI. Wśród fantów m.in. vouchery na zabiegi kosmetyczne, łapacze snów, materiały rękodzielnicze, książki i gry. Szczegóły na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/447712942831308/

Niepełnosprawni z Mikołowa zbierają na busy. Podopiecznym Stowarzyszenia potrzebne są dwa nowe pojazdy 9 i 20 osobowe z windą do przewozu osób na wózkach. Stowarzyszenie posiada aktualnie 3 busy, jednak z roku na rok przybywa podopiecznych. Zakup ich jest konieczny, gdyż te pojazdy są już mocno wyeksploatowane i nie ma możliwości przewozu w nich osób na wózkach inwalidzkich.
Koszt zakupu nowych busów przerasta możliwości finansowe mikołowskiego Koła PSONI, Stowarzyszenie jest w trakcie ukończenia dużej inwestycji – budowy Centrum Rehabilitacyjnego dla swoich podopiecznych. Zakup nowych busów jest konieczny, obecnie używane mogą ulec awarii w każdej chwili. Na wkład własny potrzeba ponad 150 tys. złotych, reszta kwoty potrzebnej do zakupu nowych pojazdów to dotacja PFRON.
PSONI Koło w Mikołowie od 1993 r. prowadzi działalność rehabilitacyjną, terapeutyczną i medyczną na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. W skład Koła wchodzą placówki: Warsztaty Terapii Zajęciowej, Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno-Wychowawczy oraz Projekt Rehabilitacja 25 plus finansowany ze środków PFRON, Gmin Powiatu Mikołowskiego oraz ze Starostwa Powiatu Mikołowskiego. Łącznie we wszystkich placówkach, codziennie prowadzone są zajęcia dla 92 osób w wieku od 3 do 55 lat.
info i fot. PSONI Mikołów

 

 

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content