play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Nieśmiało idzie wiosna. Czy już pora na wymianę garderoby?

today19 lutego 2021

Background

Już w przyszłym tygodniu czekają nas pierwsze podrygi wiosny. Znaczna poprawa pogody zacznie się już od jutra.

Śnieg topnieje, temperatura rośnie. Czy zima już powoli wyprowadza się z naszej okolicy? O prognozę pogody dla naszego regionu zapytaliśmy w Planetarium Śląskim w Chorzowie.

 – Już jutro temperatura do 8 stopni, a w niedziele nawet 10 kresek powyżej zera. Jest możliwe, że gdzie nie gdzie wyjdzie nam słońce. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 do 8 stopni. Niedziela przyniesie nam dalsze ocieplenie. popołudniu możemy się spodziewać od 6 do 10 stopni Celsjusza, bez opadów, a ciśnienie będzie stabilne – mówi reporterowi Radia Piekary Agata Spruś z Planetarium Śląskiego.

Jeszcze cieplej będzie w przyszłym tygodniu. W środę i czwartek termometry pokażą nawet 14 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Chłodniejsze dni jeszcze wrócą, ale nie powinno już być mocnych mrozów.

– Temperatura, jaką zobaczymy na termometrach będzie typowo wiosenna. Ciepłe ubrania na chwilę mogą pójść w odstawkę. Ale nie zmieniajmy jeszcze na razie naszej garderoby, bo to dopiero pierwsze podrygi wiosny, a niższa temperatura może do nas jeszcze wrócić – mówi Radiu Piekary Agata Spruś.

Chociaż przewidywane są jeszcze spadki temperatur, to raczej nie będą to już tak silne mrozy jak miało to miejsce w poprzednich tygodniach.

Do kalendarzowej wiosny trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Ta zawita u nas – 21 marca.

Fot. ilustracja poglądowa

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content