play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Niespodziewany finał konkursu skoków w Rasnovie!

today19 lutego 2021

Background

Zaskakująco i bardzo pozytywnie dla Polaków zakończyła się druga seria konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w rumuńskim Rasnovie.

Po pierwszej serii prowadzili ex-aequo Halvor Egner Granerud i Manuel Fettner. Trzecie miejsce zajął Dawid Kubacki ze stratą ledwie jednego punktu.

Po drugiej serii – Granerud pozostał na prowadzeniu. Skoczył 96,5 metra i zdobył wysokie noty. Nie wygrał jednak konkursu… bo został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. Drugi – Ryoyu Kobajashi awansował tym sposobem na najwyższy stopień podium, a trzeci przed dyskwalifikacją Norwega, Kamil Stoch ostatecznie zajął drugie miejsce.

Przez chwilę w drugim starciu – najwyższe noty mieli Polacy. Piotr Żyła wylądował na 96 metrze. Kamil Stoch poszybował 97,5 metra i po swoim skoku został liderem. Długo z prowadzenia się jednak nie cieszył – metr dalej skoczył Ryoyu Kobayashi. Dawid Kubacki osiągnął 95 metrów w trudnych warunkach, nie wystarczyło to jednak by utrzymać miejsce na podium, zajmowane przez Polaka po pierwszej serii. Jakub Wolny skoczył 85,5 metra, 89,5 metra Klemensa Murańki, natomiast Andrzej Stękała uzyskał 90 metrową odległość.

 

Fot. Facebook/Polski Związek Narciarstwa

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content