play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Nietypowy finał akcji Senegal Welcome to Piekary. Potrzebna pomoc!

today17 sierpnia 2022

Background

Akcja Senegal Welcome to Piekary, po wielu trudnościach, wreszcie doszła do skutku. Organizatorzy napotykali dotąd na liczne trudności. Kolejne nastąpiły już po wylocie młodych piłkarzy. Potrzebna jest pomoc!

Sportowcy przebywali w Piekarach Śląskich, gdzie udało im się dotrzeć po wielu, różnych trudnościach. Sam pobyt był dla nich ciekawą przygodą oraz okazją do przeżycia sportowych emocji. Niestety ich powrót do domu był niezwykle problematyczny. Szczegółami dzieli się Aleksandra Zydyk z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich, która musiała ponieść wysokie koszty związane z trudnościami, z którymi zmierzyli się młodzi piłkarze.

Finał akcji Senegal Welcome to Piekary i problemy finansowe

Akcja przebiegała zgodnie z planem. 30 lipca zorganizowany był turniej piłki nożnej, w której wzięli udział także sportowcy z Senegalu.

-Chłopcy wylatywali z Krakowa i mieli przesiadki. Jedną w Wenecji, gdzie mieli długie oczekiwanie – 17 godzin na lotnisku. Kolejnym etapem podróży był Madryt i z Madrytu mieli dolecieć do Dakaru – mówi Aleksandra Zydyk.

W Krakowie wszystko przebiegało sprawnie. Dotarli do Wenecji, gdzie trzeba było przemieszczać się pomiędzy lotniskami. To również było przeprowadzone sprawnie. Na lotnisku Marco Polo oczekiwanie trwało 17 godzin. Zapewniono im wszystko, co niezbędne. Po noclegu mieli wejść do samolotu do Madrytu. Pierwsza odprawa bagażowa przebiegła sprawnie – druga stała się problematyczna. Okazało się, że konieczny stał się test PCR, więc cofnięto ich sprzed bramek. Testy przeprowadzono na lotnisku i skontaktowali się z piekarską policjantką.

Okazało się, że nie ma linii lotniczej, która obsługiwałaby odcinek pomiędzy Wenecją a Madrytem, a wizy ważne były tylko dwa dni. Konieczne było podjęcie szybkiej decyzji.

-Nawet gdybyśmy zostawili tych chłopców na lotnisku – za dwa dni kończyły im się wizy, więc najprawdopodobniej byliby deportowani, ale mieliby w dokumentach informację na ten temat. Musiałam kupić nowy lot, nowe bilety – dodaje policjantka.

Cały proces był nad wyraz skomplikowany. Bilety były bardzo drogie. Policjantka zapożyczyła się na kwotę 27 tysięcy złotych. Prosi o wsparcie w uzbieraniu całej kwoty. Założono zrzutkę na ten cel:

W gromadzeniu środków na ten cel pomagają władze miasta. W piątek, 19 sierpnia w godz. 17.00 – 20.00 Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich zaprasza do Parku w Kamieniu na wspólny trening biegowy, który będzie jednocześnie okazją do wsparcia Oli przez złożenie datków. Dla wszystkich uczestników treningu przygotowano liczne atrakcje, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Można otrzymać między innymi wejściówki na siłownię Extreme Fitness:

– Jeżeli chcecie i możecie mnie w jakikolwiek sposób wesprzeć, będę Wam bardzo bardzo wdzięczna.  Na ten cel założona została specjalna zrzutka. Z góry dziękuję – mówi Ola Zydyk.

Poznajcie szczegóły sprawy, z którą musi zmierzyć się piekarska policjantka:

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content