play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Wiadomości

Nietypowy pasażer na gapę. Mężczyzna jechał 20 minut stojąc na zewnątrz pociągu

today21 października 2021

Background

Pociąg relacji Katowice – Zwardoń miał nadprogramowego pasażera. Mężczyzna stanął na tylnej, zewnętrznej części składu i jechał tak przez 20 minut.

Na stacji Wilkowice-Bystra, dyżurny ruchu zauważył mężczyznę, który stał na zewnątrz tylnej części pociągu. Pracownik kolei natychmiast poinformował obsługę składu, który został natychmiast wstrzymany.

Pan postanowił odbyć podróż poza miejscem do tego przeznaczonym, na tzw. sprzęgu. To w zależności od kierunku jazdy jest przód albo tył pojazdu, całkowicie poza jego zabudową. Sytuację zauważył dyżurny ruchu w Wilkowicach-Bystrej – mówi naszej reporterce Tomasz Musioł, rzecznik Kolei Śląskich.

Mężczyzna po tym jak zatrzymano pociąg natychmiast uciekł. Po dokonanej analizie musiał on w ten niebezpieczny sposób przejechać odcinek od Łodygowic do wspomnianej stacji Wilkowice-Bystra.

– Podejrzewamy, że pasażer około 20 minut podróżował w ten sposób – oznajmia Musioł.

Nie udało się złapać ani zidentyfikować mężczyzny. Śledztwo w tej sprawie prowadzi policja we współpracy ze służbą ochrony kolei.

– Pociąg jest cały czas w ruchu. Pasażer mógł spaść i doznać uszczerbku na zdrowiu. Strach pomyśleć o czymś poważniejszym – komentuje rzecznik.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content