play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Nietypowy pomysł na motywowanie do szczepień. 200 złotych premii!

today8 czerwca 2021

Background

Prawie 300 pacjentów mniej niż ubiegłej doby leczy się w polskich szpitalach z powodu COVID-19. Spadki w liczbie hospitalizacji to między innymi wynikowa coraz mniejszych dobowych przyrostów nowych zakażeń. Rośnie natomiast odsetek zaszczepionych Polaków.

Sytuacja szpitalna

W całej Polsce do niespełna 3 tysięcy spadła liczba chorych na COVID-19, którzy wymagają leczenia w szpitalu. To liczba o blisko 300 pacjentów mniej niż ubiegłej doby. Pod respiratorami nadal leży ponad 400 spośród nich. Żeby uniknąć ciężkiego przebiegu COVID-19 można się zaszczepić. Jednak tempo rejestracji na szczepienia nie jest już takie, jak jeszcze przed kilkoma miesiącami.

Jak zmotywować do szczepienia?

Po 200 złotych premii dla zaszczepionych. Taki pomysł na zachęcenie do szczepień pojawił się w Kuźni Raciborskiej. Na finansowy bonus może liczyć każdy pracownik miejskich spółek, który zdecyduje się przyjąć antycovidową dawkę potwierdza burmistrz Paweł Macha:

– Te 200 złotych będzie oczywiście w pierwszej kolejności wypłacane osobom, które już się zaszczepiły. Bo te są albo najbardziej uprzywilejowana, albo najbardziej odpowiedzialne – więc nie zostaną zapomniane.

Zdaniem mieszkańców Kuźni Raciborskiej, zapytanych przez reportera Radia Piekary, taki dodatek to dobry pomysł i odpowiednia forma motywacji do szczepienia.

A od wczoraj na szczepienia przeciwko koronawirusowi mogą się rejestrować także dzieci które ukończyły 12 lat. Nastolatki na szczepienia można zapisać przez bezpłatną infolinię 989, e-rejestrację przez stronę pacjent.gov.pl lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj: 400 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:
mazowieckiego (56),
łódzkiego (37),
dolnośląskiego (33),
podkarpackiego (33),
wielkopolskiego (33),
małopolskiego (31),
śląskiego (30),
lubelskiego (29),
zachodniopomorskiego (20),
pomorskiego (18),
świętokrzyskiego (16),
kujawsko-pomorskiego (14),
lubuskiego (14),
warmińsko-mazurskiego (13),
opolskiego (12),
podlaskiego (4).
7 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.
95 osób nie przeżyło infekcji SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 zmarło 26 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 69 osób.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content