play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Nieuczciwy informatyk wystawił lewe faktury. Na 10 milionów złotych

today29 marca 2021

Background

Na papierze wszystko się zgadzało ale nie miało pokrycia w rzeczywistości. Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Katowic zatrzymali nieuczciwego przedsiębiorcę.

Wystawiał faktury i dokumenty na usługi, których w rzeczywistości nie wykonywał. W ten sposób wyłudził prawie 10 milionów złotych.

Przestępczy charakter wyłudzeń, do których doszło w 2015 roku,  polegał m.in. na wystawianiu i przedkładaniu instytucjom publicznym nierzetelnej dokumentacji, w tym dokumentacji transportowej, związanej z obrotem towarów z udziałem podmiotów zagranicznych. Dokumenty wystawiano i przedkładano w celu  uwiarygodnienia zaistnienia fikcyjnych zdarzeń gospodarczych.

Usłyszał zarzuty

Zatrzymany mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Katowicach między innymi zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz poświadczania nieprawdy w dokumentach. Prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe, dozór Policji oraz zakaz kontaktu z innymi podejrzanymi w sprawie. Jest to już kolejna realizacja w sprawie, w której jak do tej pory zatrzymano i przedstawiono zarzuty 16 osobom. Planowane są kolejne czynności.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content