play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Nieudana ucieczka ulicami Chorzowa. W tle – kradzieże paliwa

today18 stycznia 2020

Background

Policyjna grupa Speed działa na śląskich drogach od lipca i notuje coraz więcej zatrzymań piratów drogowych i…. nie tylko.

Do niechlubnego grona ujętych dołączył kolejny, który nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciec mundurowym. Szybko wyszło na jaw , że 32-latek miał co najmniej kilka powodów do ucieczki.

Do interwencji doszło na ulicy Katowickiej w Chorzowie, gdzie mundurowi zauważyli białą astrę zawracającą w niedozwolonym miejscu. Policjanci ruszyli za nim i polecili mu się zatrzymać. Kierujący oplem zjechał w boczną uliczkę, jednak zamiast wykonać polecenie policjantów, zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli za nim. W pewnym momencie mężczyzna porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu był już w rękach mundurowych, a niebawem wyszło na jaw że, miał co najmniej kilka powodów, aby unikać kontaktu ze stróżami prawa.

Mężczyzna nigdy nie miał prawo jazdy, a na kierowanym przez niego samochodzie założone były tablice rejestracyjne z innego pojazdu. Ponadto w trakcie przeszukania auta, we wnętrzu znaleziono trzy 60-litrowe beczki. Sprawą zajęli się śledczy z chorzowskiej komendy, którzy ustalili, że mężczyzna może mieć związek z kradzieżami paliwa. 32-latek usłyszał już zarzuty, sąd tymczasowo go aresztował. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. A zatrzymany może mieć związek również z innymi przestępstwami i, jak twierdzą śledczy, sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło/foto: Śląska Policja

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content