play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Niewybuch w Zabrzu. Na miejscu działają służby

today4 lipca 2022

Background

Niewybuch odnaleziony w Zabrzu. Na miejscu działają policjanci, którzy zabezpieczają to miejsce. Konieczna była ewakuacja mieszkańców jednego z budynków.

Niewybuch został odnaleziony dziś rano przy skrzyżowaniu ulic Kasprowicza i Reja w Zabrzu. Miejsce, na którym znajduje się pocisk, jest zabezpieczane przez policjantów.

Niewybuch w Zabrzu. Miejsce zabezpieczają policjanci

Na miejsce, gdzie odnaleziono pocisk, skierowana została jednostka saperów. Istnieje realne zagrożenie wybuchu, zatem konieczna stała się ewakuacja mieszkańców budynku przy ulicy Kasprowicza 15. Do czasu zakończenia akcji saperskiej i wywiezienia pocisku, miejsce zdarzenia zabezpieczają zabrzańscy policjanci. Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień w tym rejonie miasta. Na miejsce zmierzają saperzy. 

Czynności w sprawie trwają, a policjanci przypominają: W przypadku znalezienia przedmiotu podobnego do niewybuchu należy zachować dużą ostrożność. Przedmiotu tego nie wolno dotykać, rzucać w niego kamieniami, ruszać z miejsca lub podpalać. Należy poinformować służby, dzwoniąc pod numer 112. Należy wówczas podać miejsce i opis zlokalizowanego przedmiotu, który może być ładunkiem wybuchowym. Numer telefonu, z którego prowadzona jest rozmowa i swoje nazwisko. Uzyskać potwierdzenie przyjęcia powyższego zawiadomienia.

Źródło i zdjęcie: KMP Zabrze

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content