play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Niewybuchy na budowie! W aż czterech miejscach

today10 marca 2020

Background

Granaty i pociski. Takie rzeczy ciągle znajdują na Śląsku. Tylko wczoraj znaleziono aż cztery niewybuchy. Te znaleziono w Zabrzu, Żorach, Górkach Wielkich w powiecie cieszyńskim i w Gierałtowicach.

Niewybuchy na Śląsku. Od II Wojny Światowej minęło już przeszło siedem dekad a ciągle sporo tego leży pod ziemią. Wczoraj policyjni pirotechnicy i saperzy działali w aż czterech miejscach.

Budują i wykopują

W Zabrzu podczas budowy nowej hali na styku Wolności i Monte Cassino – koparka natrafiła wczoraj na coś przypominającego pocisk artyleryjski. Budowlańcy woleli dmuchać na zimne – wezwano policję, ta z kolei wezwała patrol saperski, którzy znalezisko wywieźli na poligon.

Pocisk niemiecki z wojny

Podobna historia i podobne znalezisko w Gierałtowicach. Tu także podczas robót ziemnych koparka wykopała tym razem granat moździerzowy. Powiadomiono służby, na miejsce przyjechał policyjny pirotechnik. Ten okiem znawcy określił pocisk jako Granatenwerfer 34 z zapalnikiem – czyli znalezisko z czasów drugiej wojny światowej. Zbyt jednak niebezpieczne by trafiło do muzealnej gablotki – także został zdetonowany na poligonie.

Zawiadomić służby

Przy okazji policja przypomina – by takich bomb, grantów i pocisków nie dotykać, nie przenosić i broń Boże nie rozbrajać na własną rękę – tylko jak najszybciej zadzwonić pod 997.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content