play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Nocna PROHIBICJA w Katowicach działa. Będzie rozszerzona

today8 lutego 2021

Background

Nie będzie sprzedaży alkoholu pomiędzy godziną 22:00 a 6:00 rano w kolejnych dwu dzielnicach Katowic. Taką decyzje podjęła Rada Miasta po konsultacjach społecznych.

Kolejne dwie dzielnice Katowic: Załęże i Szopienice-Burowiec obejmie nocna prohibicja. Nie będzie tam można kupić alkoholu między 22:00 a 6:00 rano. Takie rozwiązanie od lipca 2018 roku obowiązuje w śródmieściu Katowic i już przynosi wymierne skutki.

Działanie ma na celu ograniczenie wykroczeń polegających na spożywaniu alkoholu w miejscach do tego nieprzeznaczonych i uciążliwości wynikających z spożywania alkoholu w miejscach publicznych i ogólnodostępnych – na przykład w bramach czy podwórzach kamienic. W śródmieściu Katowic tak się właśnie dzieje:

– Zarówno policja jak i straż miejska odnotowały znaczny spadek liczby udzielanych pouczeń oraz mniejsza liczbę doprowadzeń do izby wytrzeźwień – mówi Radiu Piekary Michał Łyczak z katowickiego magistratu.

W temacie wprowadzenia nowych ograniczeń na terenie Załęża i Szopienic-Burowca przeprowadzano konsultacje społeczne. Wykazały one, że mieszkańcy są przychylni decyzji o nocnej prohibicji w ich okolicy. W konsultacjach wzięło udział ponad 1200 mieszkańców Katowic.

Na Śląsku nocna prohibicja obowiązuje już w kilku miastach. Tak jest między innymi w Chorzowie, Mysłowicach Tychach czy Bytomiu.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content