play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Pogoda

Nocne burze na Śląsku. Ponad 80 strażackich interwencji

today29 lipca 2021

Background

Silne burze i wiatr. To aura, która minionej nocy towarzyszyła nam w województwie śląskim. Strażacy interweniowali ponad 80 razy, najwięcej wyjazdów mieli w powiecie gliwickim.

Burzowa i burzliwa noc na Śląsku. Do godziny 6:00 w związku z nawałnicami  strażacy wyjeżdżali 86 razy. Zastępy wzywane były głównie  do połamanych gałęzi i pompowania dużych rozlewisk. Najwięcej interwencji – w okolicy Gliwic. Strażacy wyjeżdżali tam 39 razy. Przy ulicy Pszczyńskiej, podobnie jak podczas poprzednich nawałnic, ziemia osunęła się na jezdnię. Około godziny 23:00 służby zamknęły drogę i wyznaczyły objazd w kierunku Mikołowa ulicą Kujawską. Dużo pracy mieli też strażacy z Raciborza. Tam zgłoszeń było 20. Wichura jednak powodowała straty w  całym regionie,  uszkodziła między innymi dach budynku mieszkalnego oraz dachy trzech obiektów gospodarczych. Nie ma na szczęście informacji o osobach poszkodowanych.

Najwięcej, bo 38 zgłoszeń dotyczyło szkód wyrządzonych przez silny wiatr. W 14 przypadkach potrzebne było pompowanie wody, informuje wojewódzka straż pożarna. Silne burze przeszły też przez Polskę. W województwie łódzkim bez prądu pozostaje 2,5 tys. odbiorców.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content