play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Nocne prace na autostradzie A4. Zarządca zamknie drogę

today28 października 2020

Background

Czasowa organizacja ruchu, wyłączenie pasów dla kierowców i wstrzymanie ruchu na A4. Pod koniec tygodnia rozpoczną się prace przygotowawcze na autostradowej trasie Katowice – Kraków. W obrębie placu poboru opłat w Mysłowicach planowany jest montaż drugiej części bramownicy. Roboty toczyć się będą w czwartek i piątek.

W czasie prowadzenia prac przygotowawczych, od godziny 21:00 29 października br. wyłączone z ruchu zostaną: lewy pas dojazdowy do placu poboru opłat (PPO) w Mysłowicach (km 352) oraz 8 pasów na PPO w kierunku Katowic. Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu – linie nr 17 i nr 18.
Dodatkowo zamknięte zostaną dwa pasy wewnętrzne na jezdni w stronę Krakowa – nr 8 i 9.
Montaż bramownicy rozpocznie się około godziny 2:40, w piątek 30 października br. W tym czasie ruch na PPO Mysłowice na jezdni w stronę Katowic zostanie całkowicie wstrzymany na maksymalnie 30 minut. Po zakończeniu montażu dostępne dla kierowców będą ponownie linie nr 17 i nr 18.
Przywrócenie stałej organizacji ruchu jest planowane w piątek 30 października, między godziną 4.00 a 5.00.
Na zamontowanej w ubiegłym tygodniu bramownicy i na tej montowanej 30 października zainstalowane zostanie oznakowanie zmiennej treści.

Roboty drogowe wciąż w toku

Na autostradzie A4 Katowice-Kraków trwa obecnie wymiana nawierzchni między węzłem Jeleń a węzłem Byczyna, przy zachowaniu dwóch zwężonych pasów ruchu w obu kierunkach. Prowadzone są także prace związane z planowanym montażem bramownicy placu poboru opłat w Balicach, w związku z którymi do ok. 29 października br. zamknięte będą skrajne lewe bramki nr 9 i 10. W czasie prowadzenia robót bramkami przeznaczonymi wyłącznie dla płatności automatycznych są pasy nr 8 i 11.

/zdjęcie poglądowe 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content