play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Nocny pościg ulicami śląskich miast. Padły strzały!

today29 czerwca 2021

Background

Do zatrzymania doprowadziły dopiero policyjne strzały. Sceny pościgu niczym z filmu akcji rozegrały się na Śląsku. A zaczęło się od zignorowania polecenia mundurowych.

W trakcie nocnego patrolu ulicy Tunkla w Rudzie Śląskiej — Kochłowicach, policjanci zauważyli załadowany samochód, który jak podejrzewali, mógł przewozić przedmioty pochodzące z kradzieży. Mundurowi włączyli sygnały dźwiękowe dając tym samym kierującemu wyraźny sygnał do zatrzymania. Wtedy kierowca gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Mimo sygnałów wydawanych przez policjantów,  jadących oznakowanym radiowozem, kierujący za wszelką cenę usiłował uniknąć kontroli . Pościg trwał ulicami Świętochłowic, Chorzowa i Katowic, gdzie na jednej z ulic prowadzących do centrum, kierowca renaulta jechał „pod prąd”, powodując zagrożenie.

Policjanci postanowili nie dopuścić do dalszej jego ucieczki w kierunku centrum Katowic i zrównując się z renaultem, strzelając z broni służbowej w tylne koło, przebili jego oponę. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze. Wtedy widząc, że nie będzie w stanie dalej uciekać autem rozpoczął ucieczkę pieszo.  Do pościgu włączyły się kolejne patrole z Chorzowa, Katowic i katowickiego oddziału prewencji.  Mundurowi z tej ostatniej jednostki zatrzymali uciekającego 22-letniego pasażera. Poszukiwania 19-letniego kierowcy trwają, policjanci zapowiadają, że jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu. Porzucony samochód był pełen metalowych elementów infrastruktury kolejowej skradzionych z remontowanego torowiska w Rudzie Śląskiej. Śledczy z kochłowickiego komisariatu ustalają teraz wartość skradzionych i przygotowanych do kradzieży elementów.

źródło: policja 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content