play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

NOWA METODA złodziei! Daj znać swojej babci

today3 grudnia 2020

Background

Policjanci z Zawiercia wyjaśniają, kto stoi za kradzieżą złotych kolczyków. W ostatnim czasie na terenie Zawiercia okradzione zostały dwie kobiety, które straciły swoją biżuterię. Metoda działania jest podobna. Pod rzekomą chęcią pomocy, kryją się niecne zamiary złodzieja. Najbardziej narażone są starsze kobiety. 

W ostatnim czasie do zawierciańskich policjantów zgłosiły się dwie kobiety, które zostały okradzione. Zarówno 80-latka, jak i o dwa lata starsza kobieta straciły złotą biżuterię. Pokrzywdzone nie spodziewały się, że w środku dnia, na ulicy padną ofiarą złodziejki i z uszu znikną ich złote kolczyki.

Działania sprawczyń były podobne. 80-letnia mieszkanka Zawiercia stojąc w kolejce do jednego ze sklepów na terenie miasta, została zaczepiona przez młodą kobietę, która stwierdziła, że ma ona odpięty kolczyk. Seniorka poprosiła więc o pomoc w jego zapięciu. Po chwili zorientowała się, że została okradziona. Dotknęła zapinanego kolczyka i wyczuła, że został on podmieniony. Podobnie było w przypadku 82-letniej zawiercianki. Kobieta również stała w kolejce, kiedy podeszła do niej młoda osoba i poinformowała ją, że ma odpiętą biżuterię. Również i w tej sytuacji złodziejka została poproszona o pomoc w zapięciu kolczyka. O kradzieży dokonanej pod pozorem troski i chęci pomocy, starsza kobieta dowiedziała się dopiero w domu, kiedy zerkając w lustro zauważyła, że w jej uszach są dwa różne kolczyki. W obu sytuacjach „podarowana” pokrzywdzonym biżuteria była bezwartościowymi świecidełkami.

– Ostrzegamy wszystkich przed podobnymi działaniami złodziei. Wykorzystują oni zaufanie osób. Pod pozorem pomocy, kryją się niestety niecne zamiary. W przypadku sugestii ze strony nieznajomej nam osoby, że mamy odpiętą biżuterię, postarajmy się zapiąć ją sami. Możemy też wyjąć z ucha kolczyk i go schować. Nie dajmy się nabrać i okraść! Porozmawiajmy ze swoimi bliskimi i uprzedźmy ich przed tego rodzaju kradzieżami! – apelują policjanci. 

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content