play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Nowa strzelnica dla policjantów w Katowicach

today4 marca 2020

Background

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach mają nową, krytą strzelnicę ćwiczebną. Obiekt spełnia najwyższe standardy. Obok nowoczesnej hali strzelań i innych pomieszczeń, wyposażony jest w multimedialny trenażer strzelecki. Jego technologia pozwala realizować ćwiczenia strzeleckie z wykorzystaniem zarówno broni palnej z amunicją bojową, jak i broni z emiterami laserowymi.

To jedna z najnowocześniejszych strzelnic policyjnych w kraju – cztery stanowiska bojowe oraz specjalna hala, gdzie można zrealizować w czasie rzeczywistym scenariusze z akcji:

 

  • cover play_arrow

    Nowa strzelnica dla policjantów w Katowicach Redakcja Radia Piekary

 

Mówi naszej reporterce instruktor Lesław Podgórski ze śląskiej policji.
Ze strzelnicy korzystać będą przede wszystkim mundurowi z prewencji, kontrterroryści oraz ci z centralnego biura śledczego.

Jak na nowoczesny obiekt przystało, nowa policyjna strzelnica posiada wyposażenie umożliwiające prowadzenie szkolenia strzeleckiego z wykorzystaniem multimedialnego trenażera strzeleckiego. Technologia trenażera pozwala realizować ćwiczenia strzeleckie z wykorzystaniem zarówno broni palnej z amunicją bojową, jak i broni wyposażonej w emitery laserowe. Dodatkowo system multimedialny pozwala na skorzystanie z wielu rodzajów filmów lub animacji (z możliwością modyfikacji ich scenariusza w czasie rzeczywistym), a także z wykorzystaniem modułu odgrywania ról, który umożliwia stosowanie scenariuszy odgrywanych na żywo.

Poza nowoczesną halą strzelań i sterownią systemu multimedialnego, w skład pomieszczeń strzelnicy wchodzi także: w pełni wyposażona sala szkoleniowa, pomieszczenie pierwszej pomocy z defibrylatorem, pokój instruktorski, podręczny magazyn, pomieszczenie do czyszczenia broni, szatnia oraz pomieszczenie dla oczekujących.

 

źródło:policja.pl

 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content