play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Slajder Pilne

Nowe dane pandemiczne. Coraz więcej zaszczepionych

today12 czerwca 2021

Background

Dużo testów, coraz mniej chorych i coraz więcej zaszczepionych. Sytuacja pandemiczna w Polsce nijak nie przypomina chociażby tej sprzed miesiąca. Nie można jednak bagatelizować koronawirusa.

Dane pandemiczne nie pozostawiają wątpliwości. Pandemia koronawirusa jest w Polsce w odwrocie. To dobre i napawające optymizmem informacje. Nie moznja jednak popadać w huraoptymizm, ponieważ pandemia ciągle trwa.

Dużo testów, mało chorych

Blisko 56 tysięcy wykonanych minionej doby testów przełożyło się na dwustu trzydziestu dziewięciu chorych. To najnowsze dane epidemiczne, podane chwilę temu przez Ministerstwo Zdrowia. Zaledwie trzynaście przypadków wykryto na Śląsku – 40 w Mazowieckiem a w aż sześciu województwach dziesięć lub mniej.

Ludzie ciągle umierają

O tym, że pandemia koronawirusa ciągle trwa i jest niebezpieczna, niech świadczą dane dotyczące liczby zgonów. Minionej doby z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 47 osób. Siedem ofiar to mieszkańcy Śląska – piętnastu to wyłącznie zakażeni Sars Cov 2.

Dwa tysiące sto trzydzieści pięć osób pozostaje w szpitalach, trzystu trzynastu pacjentów oddycha przy pomocy respiratorów. Ciągle dla covidowych pacjentów przygotowano ponad 13 tysięcy łóżek.

Więcej szczepień

Minionej doby wykonano ponad 400 tysięcy szczepień. To oznacza, że w pełni zaszczepionych jest blisko 9 i pół miliona osób. Łącznie od końca grudnia wykonano w Polsce ponad 24 miliony szczepień.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content