play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Nowe informacje dot. sytuacji w DPS „Kombatant” w Bytomiu

today24 kwietnia 2020

Background

Nowe informacje dot. sytuacji w DPS „Kombatant” w Bytomiu – informuje bytomski magistrat na swojej stronie internetowej. Dziś ruszają badania zdrowych pracowników na obecność koronawirusa.

Na stronie Urzędu Miejskiej w Bytomiu czytamy, że dziś i jutro zdrowi pracownicy DPS „Kombatant” zostaną poddani badaniom na obecność koronawirusa. Badania zostaną przeprowadzone przez załogę bytomskiego wymazobusu i będą w całości finansowane z budżetu gminy Bytom.

Poinformowano również o stanie zdrowia pensjonariuszy przebywających w DPS „Kombatant” i Zakładzie Aktywności Zawodowej  – jest on określany jako stabilny. 120 pensjonariuszami przebywającymi w DPS „Kombatant” i Zakładzie Aktywności Zawodowej w Bytomiu opiekuje się 20 opiekunów.

Ponadto, w szpitalach jednoimiennych w Tychach i Raciborzu przebywa 8 pensjonariuszy DPS „Kombatant”. Dwóch niezakażonych pensjonariuszy przetransportowano do szpitali w Reptach i Bytomiu. W szpitalu jednoimiennym przebywa również 42-letnia pracowniczka DPS „Kombatant” zakażona koronawirusem.

Zgodnie z pełnymi danymi przekazanymi przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bytomiu 16 i 17 kwietnia, 52 pensjonariuszy i 10 pracowników z Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” jest zakażonych koronawirusem. W przypadku 68 pensjonariuszy i 9 pracowników wynik przeprowadzonego 15 kwietnia testu na obecność koronawirusa był negatywny. Zakażeni pracownicy przebywają w domowej izolacji.

 

źródło: UM Bytom
zdjęcie: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content