play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Nowe łóżka i środki ochrony osobistej dla lekarzy trafiły do Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie

today24 kwietnia 2020

Background

Nowe łóżka i środki ochrony osobistej dla lekarzy trafiły do Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie. Łóżka na oddziały intensywnej terapii, maseczki chirurgiczne, kombinezony ochronne i masczki ochronne (FFP2 i FFP3) za kwotę 200 000 euro zakupiła Fundacja Globalworth, właściciel katowickiego Supersamu. Środki ochrony osobistej i łożka trafiły już do Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie, w którym leczy się osoby zarażone koronawirusem.

Nowe łóżka i środki ochrony osobistej dla lekarzy trafiły do Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie to efekt działania fundacji Globalworth, która wspiera działania z pandemią koronawirusa w Polsce i Rumunii. W tych niezwykle trudnych czasach z dumą ogłaszamy uruchomienie Globalworth Foundation w Polsce i gotowość pomocy w walce z epidemią COVID-19. Na dobry początek wybraliśmy dwa szpitale – Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi i Szpital Specjalistyczny w Chorzowie. Kwota 200 000 euro umożliwi zakup 21 łóżek m.in. na oddziałach intensywnej terapii, 5000 masek chirurgicznych, 2600 kombinezonów ochronnych i 7500 masek ochronnych (FFP2 i FFP3) – mówi Dimitris Raptis, z Globalworth.

Fundacja jest również mocno zaangażowana we wspieranie walki z epidemią koronawirusa w Rumunii. Do tej pory przeznaczyła w obu krajach – Polsce i Rumunii – 550 000 euro na siedem szpitali, pomagając w ten sposób w walce z COVID-19.

Fundacja Globalworth została założona w 2018 r. przez firmę Globalworth, największego inwestora biurowego w Europie Środkowo-Wschodniej, jako organizacja non-profit niezależna od działalności handlowej grupy. Misja fundacji polega na opracowywaniu projektów opartych na trzech filarach: ludziach, miejscach i technologii. Wychodząc z założenia, że przyszłość społeczeństwa stanowią młodsze pokolenia, fundacja przede wszystkim dba o ludzi, realizując programy edukacyjne i projekty ułatwiające dostęp do wysokiej jakości usług medycznych, niezależnie od kategorii społecznej, do jakiej należą. Równie ważne są inicjatywy na rzecz mobilności społecznej, ekologizacji, inteligentnych miast czy rewitalizacji przestrzeni na potrzeby naszej społeczności. Ponadto Fundacja Globalworth jest przekonana o pozytywnym oddziaływaniu projektów wykorzystujących technologię, takich jak inkubatory dla młodych przedsiębiorców, i wspiera finansowanie innowacji, które łączą ludzi.

foto: ASTASHOW STUDIO

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content