play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Nowe „M” w Knurowie. Miasto stawia na budownictwo mieszkaniowe

today14 stycznia 2021

Background

Nowe „M” w Knurowie. Miasto stawia na budownictwo mieszkaniowe. Rynek mieszkaniowy w Polsce, mimo pandemii koronawirusa, przeżywa prawdziwy boom. Zdarza się, że mieszkania są wyprzedawane, nim w ziemię wbita zostanie przysłowiowa pierwsza łopata.

Franciszek Paśmionka, prezes Międzygminnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego potwierdza – jest popyt na mieszkania. Dziś klucze wręczono lokatorom nowych budynków przy ulicy Pocztowej w Knurowie.

-Z 34 mieszkań zostały nam tylko 4 wolne. Nasze partycypacje, które są zwrotne, nie są aż tak wysokie. Tym bardziej, że nasze mieszkania są wykończone. Tutaj nie ma dodatkowych kosztów, jak w przypadku mieszkań deweloperskich, gdzie trzeba robić podłogi, łazienki czy wstawiać drzwi – dodaje Franciszek Paśmionka, prezes Międzygminnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego z siedzibą w Tarnowskich Górach.

 

 

W ramach wartej ponad 11 milionów inwestycji powstały 2 budynki. 34 rodziny znajdą tam swoje nowe „M”.

-Nowe mieszkania, to często nowi mieszkańcy – podkreśla Adam Rams, prezydent Knurowa. A na tym każdej gminie zależy – dodaje prezydent.

Jedno z mieszkań przy ulicy Pocztowej w Knurowie odwiedziła nasza reporterka. Nowy lokator przyznał, że natychmiast zabiera się za urządzanie wnętrz, tak aby za miesiąc być gotowym na „parapetówkę.

 

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content