play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Nowe mieszkania w Sosnowcu. Projekt do końca roku

today20 lipca 2021

Background

Nowe mieszkania powstaną w Sosnowcu. Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu podpisał umowę na wykonanie dokumentacji kolejnych budynków. Projekt nowych bloków ma być gotowy do końca roku.

Podczas gdy trwa budowa czterech bloków komunalnych przy ulicy Traugutta miejska spółka już planuje budowę nowych.

Przy ulicy Traugutta powstaje 88 mieszkań w budynkach przystosowanych dla osób z niepełnosprawnościami. Na miejscu będzie też plac zabaw, a części wspólne będą korzystały z fotowoltaiki – wyjaśnia Rafał Łydek, dyrektor MZZL.

Najmniejsze mieszkanie będzie miało 38, a największe 58 m2. W każdym budynku będzie 6 garaży.
Prace idą w bardzo dobrym tempie. – Widać już ostatnie kondygnacje i właśnie rozpoczął się montaż okien – mówi Jeremiasz Złotecki, zastępca dyrektora ds. techniczno-eksploatacyjnych MZZL. Budynki mają być gotowe latem 2022 roku.

To jednak dopiero początek inwestycji. Na początku lipca Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu podpisał umowę dotycząco wykonania dokumentacji projektowej na budowę następnych budynków. – Projekt obejmuje osiem bloków – po cztery w drugim i trzecim etapie. W sumie dokumentacja dotyczy 172 mieszkań w podobnym standardzie, jak te obecnie powstające, ale chcemy również zaprojektować lokale użytkowe od ulicy Kalinowej – dodaje Rafał Łydek, dyrektor MZZL.

Projekt ma być gotowy do końca roku. Przetarg na prace budowlane zaplanowano wstępnie na 2022 rok, ale rozpisanie go jest uzależnione od finansowania. – Chcielibyśmy aby powstały w możliwie jak najkrótszym czasie, bo zapotrzebowanie na mieszkania komunalne jest duże – mówi prezydent Chęciński.

źródło: UM Sosnowiec

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content