play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Nowe obostrzenia koronawirusowe. Jak będą funkcjonować szkoły?

today9 października 2020

Background

W czerwonej strefie o najbardziej zaostrzonych rygorach znalazły się 32 powiaty i 6 miast. Nie zakwalifikowano tam żadnego miasta z województwa śląskiego, ale jest jeden powiat – kłobucki.

Obostrzenia w czerwonej strefie

W strefie czerwonej obowiązuje między innymi całkowity zakaz organizacji i uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych. W kinach natomiast może przebywać jedna czwarta publiczności. Obowiązkowe jest także zasłanianie nosa i ust nawet w przestrzeni otwartej.

Szkoły kontra koronawirus

Każdego dnia rośnie liczba szkół, w których pojawia się przypadek koronawirusa czy to wśród uczniów, czy nauczycieli. To powoduje albo zamknięcie placówki, albo przejście na system hybrydowy. Nie inaczej jest w Sosnowcu co potwierdza Arkadiusz Chęciński, prezydent miasta:

Każdego dnia mamy jedną lub dwie placówki oświaty, w których wprowadzamy hybrydowe, bądź zdalne nauczanie. Na szczęście są to małe ogniska. Najczęściej to dotyczy jednej czy dwóch klas lub przedszkola. Jednak każdego dnia taka sytuacja ma miejsce.

Decyzja co do dalszego funkcjonowania szkół ma zapaść za chwilę, a szczegóły zostaną podane w sobotę. Według danych Ministerstwa Edukacji Narodowej wczoraj w trybie zdalnym pracowało prawie 150 placówek, a w trybie mieszanym blisko 700.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content