play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  Radio Piekary Radio Piekary

 • cover play_arrow

  Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Nowe obostrzenia związane z koronawirusem. Co wolno, a czego nie?

today17 kwietnia 2020

Background

Od poniedziałku wyjdziemy na spacer do lasu i parku. Obowiązkowe jednak będzie osłanianie nosa i ust oraz zachowanie odstępu. To pierwszy etap wychodzenia z obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. W sumie zaplanowano ich cztery.

Można będzie wyjść do lasu i parku, ale mając zakryte usta i nos. Rząd przedstawił czterostopniowy plan wychodzenia z obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Pierwsze zasady wchodzą w życie od poniedziałku (20.04.2020). Musimy zasłaniać twarz, stosować higienę osobistą, trzymać dystans, przestrzegać kwarantanny, dbać o starszych i słabszych oraz pracować zdalnie. To są zasady czasu epidemii, mówi premier Mateusz Morawiecki.

 

 • cover play_arrow

  Nowe obostrzenia związane z koronawirusem. Co wolno, a czego nie? Katarzyna Taras

 

Z ograniczenia przemieszczania się bez dorosłego wyłączone od poniedziałku będą młode osoby powyżej 13 roku życia. Są też nowe obostrzenia w sklepach (do 100 m2 – 4 osoby na jedną kasę; powyżej 100 m2 -1 osoba na 15 m2 powierzchni) i kościołach (1 osoba na 15 m2). Etapy odchodzenia od obostrzeń nie oznaczają, że epidemia się kończy. Perspektywą jest szczepionka. Kiedy ona będzie – jeszcze nie wiemy, zaznacza minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

 

 • cover play_arrow

  Nowe obostrzenia związane z koronawirusem. Co wolno, a czego nie? Katarzyna Taras

 

Korzystanie z placów zabaw ciągle jest zabronione. Można będzie jednak wyjść z domu w celach rekreacyjnych – przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa i dwóch metrów odstępu.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content