play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  Radio Piekary Radio Piekary

 • cover play_arrow

  Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Nowe ograniczenia w przemieszczaniu się. Konferencja premiera i Ministerstwa Zdrowia

today24 marca 2020

Background

Konferencja prasowa Mateusza Morawieckiego. Przed chwilą Premier poinformował o wprowadzeniu nowych ograniczeń w przemieszczaniu się, które będą obowiązywały od jutra, tj. 25 marca. Dozwolone będą tylko wyjścia do pracy, sklepu, apteki, lekarza lub na spacer z psem.

Przed chwilą odbyła się konferencja Prezesa Rady Ministrów, podczas której poinformowano o kolejnych obostrzeniach, które zostaną wprowadzone w związku z rozwijającą się w Polsce epidemią koronawirusa.

– To był ciężki tydzień, być może dla wielu najcięższy ze względu na ograniczenia. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym co się dzieje i musimy wdrożyć kolejne ograniczenia – mówił Mateusz Morawiecki.

Od 25 marca Polacy będą musieli dostosować się do nowych obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Już od jutra będzie funkcjonowało ograniczenie, oprócz tych wyjątków:

 1. z pracy/do pracy,
 2. do sklepu spożywczego,
 3. do apteki,
 4. do lekarza,
 5. na spacer z psem.

Wprowadzono również zaostrzony zakaz zgromadzeń do 2 osób – wyjątkiem są wydarzenia, w których uczestniczą wyłącznie członkowie rodziny. W komunikacji miejskiej również będziemy musieli liczyć się z zaostrzonymi przepisami – tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta. Siadać należy co drugie miejsce.

 

 • cover play_arrow

  Nowe ograniczenia w przemieszczaniu się. Konferencja premiera i Ministerstwa Zdrowia Redakcja Radia Piekary

 

Nowe obostrzenia będą obowiązywały do 11 kwietnia.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content