play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Nowe przedszkole powstanie w Bytomiu. Pierwsze od 16 lat!

today15 lipca 2021

Background

W Bytomiu powstanie pierwsza od 16 lat nowa placówka dla najmłodszych. Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz podpisał umowę z wykonawcą na budowę przedszkola z oddziałem żłobkowym w Bytomiu-Miechowicach.

Takiej inwestycji nie było w Bytomiu od około 16 lat. Miasto wybuduje nowe przedszkole z oddziałem żłobkowym. Powstanie w Miechowicach przy ulicy Nowej 66. Podpisano już umowę z wykonawcą:

– Nowy budynek pomieści 250 dzieci. Będzie w całości dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zostanie podzielony na dwie części: część żłobkową, przedszkolną a także pomieszczenia administracyjno-socjalne, pomieszczenia gospodarczo-techniczne, blok żywieniowy oraz pomieszczenia wspólne takie jak szatnia, sala wielofunkcyjna czy jadalnia. W trakcie budowy nowego obiektu nadal czynne będzie przedszkole nr 58 znajdujące się w starym budynku. Dopiero po zakończeniu inwestycji wykonawca dokona rozbiórki istniejącego parterowego budynku przedszkola.-tłumaczy Małgorzata Węgiel – Wnuk z Urzędu Miasta w Bytomiu. Inwestycja w całości zostanie zrealizowana z pozyskanych przez miasto środków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jej koszt to ponad 10 mln zł.

fot.: UM Bytom

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content