play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Pszczyna

Nowe przepisy sanitarne. Niektóre branże wrócą do pracy

today19 stycznia 2021

Background

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział stworzenie nowych przepisów sanitarnych zezwalających na funkcjonowanie w warunkach pandemii. Konkretów na razie brak, ale być może branże: gastronomiczna, hotelarska i turystyczna wznowią działalność.

Protokoły sanitarne, pozwalające na funkcjonowanie niektórych branż w czasie pandemii mają zostać opracowane w ciągu najbliższych dni.

-W przypadku wzrostu zakażeń te plany będą musiały być ponownie zrewidowane – zaznaczał wczoraj podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

To ostatni moment na otwarcie tych branż – potwierdza Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny – gminy, która najwięcej zarabia na branży turystycznej. Samorząd pomógł  przedsiębiorcom odsuwając niektóre opłaty, ale to tylko kropla w morzu potrzeb – dodaje.

Największymi wydatkami, między innymi restauratorów, są koszty pracownicze. Kiedy korzystali z tarcz finansowych przygotowanych przez rząd, deklarowali utrzymanie zatrudnienia. Teraz jest im o to coraz trudniej.

W Sosnowcu tymczasem powstanie punkt pomocy prawnej dla przedsiębiorców. Znajdzie się w biurze poselskim Mateusza Bochenka, posła koalicji obywatelskiej. Wsparcie prawne dla właścicieli firm parlamentarzysta zadeklarował dziś rano w Rozmowie Dnia na antenie Radia Piekary.

Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie powstaną i wejdą w życie, zapowiadane przez premiera, nowe przepisy umożliwiające przedsiębiorcom powrót do funkcjonowania ich biznesów.

 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content