play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Pszczyna

Nowe przepisy sanitarne. Niektóre branże wrócą do pracy

today19 stycznia 2021

Background

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział stworzenie nowych przepisów sanitarnych zezwalających na funkcjonowanie w warunkach pandemii. Konkretów na razie brak, ale być może branże: gastronomiczna, hotelarska i turystyczna wznowią działalność.

Protokoły sanitarne, pozwalające na funkcjonowanie niektórych branż w czasie pandemii mają zostać opracowane w ciągu najbliższych dni.

-W przypadku wzrostu zakażeń te plany będą musiały być ponownie zrewidowane – zaznaczał wczoraj podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

To ostatni moment na otwarcie tych branż – potwierdza Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny – gminy, która najwięcej zarabia na branży turystycznej. Samorząd pomógł  przedsiębiorcom odsuwając niektóre opłaty, ale to tylko kropla w morzu potrzeb – dodaje.

Największymi wydatkami, między innymi restauratorów, są koszty pracownicze. Kiedy korzystali z tarcz finansowych przygotowanych przez rząd, deklarowali utrzymanie zatrudnienia. Teraz jest im o to coraz trudniej.

W Sosnowcu tymczasem powstanie punkt pomocy prawnej dla przedsiębiorców. Znajdzie się w biurze poselskim Mateusza Bochenka, posła koalicji obywatelskiej. Wsparcie prawne dla właścicieli firm parlamentarzysta zadeklarował dziś rano w Rozmowie Dnia na antenie Radia Piekary.

Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie powstaną i wejdą w życie, zapowiadane przez premiera, nowe przepisy umożliwiające przedsiębiorcom powrót do funkcjonowania ich biznesów.

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content