play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Nowe ROLKOWISKO w Bytomiu! Prace rozpoczęte

today28 lipca 2021

Background

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu rozpoczął realizację kolejnej inwestycji rekreacyjnej w mieście. W poniedziałek wykonawca rozpoczął prace ziemne przy budowie rolkowiska.

 

W czerwcu tego roku miasto Bytom otworzyło Lodowisko imienia Braci Nikodemowiczów, które oddało  do użytku na cztery miesiące przed terminem.

Natomiast obok hali przy ulicy Pułaskiego powstaje kolejny etap tej inwestycji sportowej:

  • rolkowisko,
  • boisko wielofunkcyjne,
  • dwutorowa bieżnia,
  • stoły do ping-ponga i gry w szachy,
  • park do street workoutu.

 

Inwestycję wartą blisko 3 miliony złotych realizuje, wyłoniona w przetargu, Meritum Grupa Budowlana Sp z o.o. Sk oraz jej partner, firma Maciej Chowan.

Plac budowy został przekazany na początku lipca. Teren już ogrodzono, trwa zdzieranie darni, palikowanie i przygotowanie do kolejnych prac, czyli przyłączenia do sieci wodno-kanalizacyjnej.
W następnym etapie firma wykona także przyłącze energetyczne i instalacja wodna oraz podbudowa obiektów. Kolejne prace obejmować będą budowę budynków zaplecza sanitarno-gospodarczego oraz położenie nawierzchni.

Cała inwestycja powinna zakończyć się do 30 listopada 2021 roku.

W ramach realizowanej inwestycji obok rolkowiska o szerokości minimum 4 metrów powstanie również boisko wielofunkcyjne o nawierzchni tartanowej o wymiarach 40 na 20 metrów. A także park do street workoutu, bieżnia dwutorowa oraz stoły do ping-ponga i gry w szachy.

Teren, na którym realizowana jest inwestycja, zostanie ogrodzony, oświetlony oraz wyposażony w piłkochwyty i ławki, a na obiekcie powstanie również zaplecze sanitarno-gospodarcze.

Inwestycja jest realizowana w ramach pozyskanego przez miasto dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

Fot: Facebook/ Miasto Bytom

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content