play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Nowe ustalenia dot. wypadku? Dziś sekcja zwłok tragicznie zmarłej 19-latki

today3 sierpnia 2021

Background

Może dać nowe światło na sobotni wypadek w Katowicach. Dziś sekcja zwłok zmarłej 19- latki śmiertelnie potrąconej przez autobus.

Sekcja zwłok to kolejny krok w sprawie wyjaśnienia okoliczności wypadku do którego doszło w Katowicach. Przypomnijmy, w sobotę rano, 31 letni kierowca jadący autobusem linii miejskiej wjechał w tłum ludzi na ulicy. Grupa miała się przepychać początkowo na chodniku, jednak chwile później wszyscy znaleźli się na jezdni. Próbująca rozdzielić szarpiących się mężczyzn 19-latka nagle znalazła się pod kołami autobusu. Ten nie zatrzymując się pojechał dalej potrącając przy tym dwie kolejne osoby.

Kierowca został zatrzymany jeszcze tego samego dnia i złożył wyjaśnienia. Wynikało z nich, że obawiał się ataku ze strony uczestników bójki i próbował przed nimi uciec a kobiety przed autem zwyczajnie nie zauważył.

Jak przekazała prokuratura we krwi kierowcy nie wykryto obecności narkotyków czy alkoholu. Stwierdzono jednak, że mężczyzna zażył silne leki przeciwbólowe oraz tzw. antydepresanty. Nie wiadomo jednak czy i jaki miało to wpływ na jego zachowanie w trakcie zdarzenia. Ta kwestia wciąż jest wyjaśniana. Kolejne niejasności  dotyczące wypadku ma wyjaśnić sekcja zwłok tragicznie zmarłej kobiety. Zdaniem prokuratury poznanie jej wyników będzie znaczące w ustaleniu dokładnych okoliczności zdarzenia i dalszych działaniach.

Sekcja zwłok również będzie miała ogromne znaczenie z punktu widzenia materiału dowodowego i dalszych czynności. Na tym etapie biorąc pod uwagę, że jest to etap bardzo wstępny ciężko jest określić dalsze czynności w sposób precyzyjny, ponieważ czynności procesowe uzależnione są od aktualnie pozyskiwanych materiałów. – Mówi Aleksander Duda z katowickiej prokuratury.

Kierowca autobusu usłyszał już zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa dwóch kolejnych osób. Na 3 miesiące trafił do aresztu.  Grozi mu nawet dożywocie.

fot.: facebook

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content