play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Nowe zachorowania na COVID-19 w woj. śląskim. Chore m.in. 3-letnie dziecko

today27 kwietnia 2020

Background

Nowe zachorowania na COVID-19 w woj. śląskim. Chore m.in. 3-letnie dziecko – poinformował przed chwilą Śląski Urząd Wojewódzki. W sumie liczba zakażonych koronawirusem w województwie śląskim wynosi już 1 918 przypadków.

W szpitalu zakaźnym w Raciborzu hospitalizowani są: starszy mieszkaniec powiatu bielskiego, starsza mieszkanka Bielska-Białej, starsza mieszkanka Częstochowy, mieszkanka Czechowic-Dziedzic w sile wieku.

Do szpitala w Chorzowie na oddział zakaźny trafili: starsza mieszkanka Skoczowa oraz starsza mieszkanka Żywca.

W szpitalu w Tychach hospitalizowana jest starsza mieszkanka Żywca, zaś do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu przewieziono starszą mieszkankę Żywca, 2 mieszkańców Czechowic-Dziedzic (w sile wieku i starszy) oraz starszą mieszkankę Bielska-Białej. Pobrane próbki biologiczne od tych osób wykazały obecność koronawirusa.

Dodatnie pod kątem Covid-19 okazały się także próbki pobrane od: 3-letniego dziecka z powiatu bielskiego, 4 mieszkańców Katowic (2 w sile wieku i 2 w średnim wieku), nastolatki z Zabrza, 7 mieszkańców powiatu żywieckiego (najmłodsza 30, najstarsza 58 lat), 2 mieszkańców Rudy Śląskiej (starszy mężczyzna i kobieta w średnim wieku), 2 mieszkańców Mysłowic (młoda kobieta i mężczyzna w średnim wieku), 2 mieszkanek Zawiercia (w sile wieku i starsza) oraz mieszkanki powiatu zawierciańskiego w średnim wieku.

Obecnie w województwie śląskim jest 1 918 przypadków zakażeń.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content