play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Nowe zachorowania w woj. śląskim. Najwięcej w Bytomiu i Rybniku

today21 maja 2020

Background

Nowe zachorowania w woj. śląskim. Najwięcej w Bytomiu i Rybniku – poinformował przed południem Śląski Urząd Wojewódzki. W sumie w Śląskiem jest już 6 271 przypadków zachorowań na Covid-19

Dodatni wynik wykazały próbki pobrane od kolejnych mieszkańców naszego województwa: dziecka z powiatu kłobuckiego, 8 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najstarszy 58, najmłodszy 2 lata), starszego mieszkańca Tychów, 3 mieszkańców powiatu lublinieckiego (młody, w średnim wieku i w sile wieku), 2 mieszkanek powiatu rybnickiego (dziecko i młoda kobieta), 9 mieszkańców Rudy Śląskiej (najstarszy 63, najmłodszy 5 lat), mieszkanki powiatu będzińskiego w sile wieku, 5 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 71, najmłodszy 29 lat), 3 mieszkanek Jastrzębia-Zdroju (młoda, w średnim wieku i starsza), 4 mieszkańców Bytomia (najstarszy 52, najmłodszy 3 lata), 2 mieszkanek Gliwic (młoda i w średnim wieku), mieszkanki Tarnowskich Gór w sile wieku, starszej mieszkanki Piekar Śląskich, 45 mieszkańców Bytomia (najmłodszy 4, najstarszy 95 lat), 10 mieszkańców Rybnika (najstarszy 62, najmłodszy 5 lat), 3 mieszkańców Żor (dziecko, nastolatek i kobieta w średnim wieku), 6 mieszkańców Katowic (najmłodszy 5, najstarszy 50 lat), 2 mieszkańców powiatu tarnogórskiego (dziecko i młoda kobieta), 3 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (młoda kobieta i 2 starszych mężczyzn), starszej mieszkanki Dąbrowy Górniczej, 3 mieszkańców Będzina (2 kobiety: w sile wieku i starsza oraz mężczyzna w sile wieku), mieszkańca Zabrza w sile wieku, 2 kolejnych mieszkańców powiatu lublinieckiego (młody i starszy), 2 mieszkańców Chorzowa (młoda kobieta i mężczyzna), 3 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (starsza kobieta i 2 mężczyzn: starszy i w sile wieku) i 67 pracowników kopalń.

 W woj. śląskim odnotowano dziś kolejne zgony. W szpitalu w Cieszynie zmarł 78-letni mężczyzna z powiatu cieszyńskiego, a w szpitalu w Tychach 78-letni mężczyzna, mieszkaniec Bielska-Białej.

Łącznie w Śląskiem jest już 6 271 przypadków zachorowań na Covid-19. Natomiast 17 kolejnych osób wyzdrowiało. Tylko dwie spośród nich wymagały leczenia szpitalnego, pozostali, w dobrym stanie, dochodzili do zdrowia w swoich domach pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych. Najstarszy z wyleczonych ma 78 lat – to mieszkanka Bytomia, najmłodszy 14 lat – to mieszkaniec powiatu gliwickiego. Łącznie mamy już 1 251 osób wyleczonych z koronawirusa.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content