play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Nowe zakażenia na covid-19 i kolejni zmarli

today2 kwietnia 2020

Background

Siedem kolejnych osób ze Śląska z potwierdzonym zakażeniem koronawirsem. Dane podaje Ministerstwo Zdrowia, mówiąc o 59 nowych przypadkach zarażenia.

Rośnie liczba zachorowań na covid-19. Ministerstwo Zdrowia podaje, że koronawirus zdiagnozowano u kolejnych 59 osób. Wśród nich, siedem osób to mieszkańcy Górnego Śląska. Groźny patogen wykryto także u 11 osób z woj. wielkopolskiego, 9 osób z woj. łódzkiego , 8 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz 1 osoby z woj. lubelskiego.

Kolejni przegrali walkę z wirusem

Jednocześnie ministerstwo informuje o śmierci pięciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Zmarł 65-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 61-letni mężczyzna i 77- letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu, którzy mieli choroby współistniejące oraz 56-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie i 58-letni mężczyzna ze szpitala w Koszalinie. W sumie liczba zakażonych koronawirusem to już blisko 2700 osób. Zmarło 51 osób.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content