play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  Radio Piekary Radio Piekary

 • cover play_arrow

  Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Wiadomości

Nowy Bill Gates pochodzi z Katowic

today21 września 2016

Background

Katowice jak Dolina Krzemowa. Miasto chce pozyskać inwestorów z Kalifornii, by zainteresowali się małymi innowacyjnymi firmami ze stolicy górnego Śląska. W tym celu w sercu Doliny Krzemowej – Palo Alto – powstaje biuro miasta, odpowiedzialne za promowanie regionu i kontakty biznesowe. Prezydent Katowic, Marcin Krupa.

 • cover play_arrow

  Nowy Bill Gates pochodzi z Katowic rpdev

Idziemy dwutorowo. Zarówno wymiana informacji i wiedzy w zakresie nowych technologii, ale przede wszystkim promocja naszych produktów na rynku amerykańskim oraz możliwość pozyskiwania środków finansowych na rozwój tych produktów u nas w kraju z przeznaczeniem na rynek amerykański”.

Chcemy też podpatrzeć technologiczne nowinki, dodaje prezydent Krupa.

 • cover play_arrow

  Nowy Bill Gates pochodzi z Katowic rpdev

Taki pierwszy kontakt biznesu amerykańskiego i polskiego. Pracownik biura będzie uczestniczył w różnych działaniach dotyczących biznesu”.

W kontaktach pomóc ma znający doskonale amerykański biznes – profesor Piotr Moncarz z Uniwersytetu Stanforda w Kalifornii. Sam przyznaje, że śląskie firmy mają duży potencjał.

 • cover play_arrow

  Nowy Bill Gates pochodzi z Katowic rpdev

Ja to widzę jako narzędzie do umożliwienia Katowicom tego by się zaprezentowali amerykańskim przedsiębiorcom, inwestorom i partnerom”.

Sami młodzi przedsiębiorcy z Katowic przyznają, że to spora szansa na rozwój ich firm – bo pomysłów u nas nie brakuje, gorzej za to z doświadczeniem i kapitałem. Wbić się na rynek amerykański jest niesłychanie trudno – a dobre pomysły firm z Katowic na pewno będą mieć tam wzięcie, uważa katowicki przedsiębiorca, Łukasz Smacki.

 • cover play_arrow

  Nowy Bill Gates pochodzi z Katowic rpdev

„Jeżeli ma się innowacyjny pomysł i wsparcie kogoś stamtąd, to można bardzo szybko wejść na rynek amerykański a potem globalny. Otwieramy w przyszłym roku biuro w USA i możliwość pozyskania kontaktów przez to, że miasto Katowice je otwiera, jest dla nas bardzo dużym ułatwieniem”.

Biuro Katowic w Palo Alto zacznie działać już w przyszłym miesiącu.

Autor: rpdev


0%
Skip to content