play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Nowy kandydat na prezydenta. Jest związany z o. Rydzykiem

today10 lutego 2020

Background

Nowy kandydat na prezydenta. Były europoseł Mirosław Piotrowski zgłosił swoją kandydaturę w wyborach prezydenckich w maju 2020. Jest związany z mediami o. Rydzyka. Swojej szansy upatruje w elektoracie o poglądach katolicko-narodowych.

Piotrowski o swoim starcie

Szanowni Państwo, w odpowiedzi na oczekiwania wielu osób i środowisk katolickich oraz narodowych uprzejmie informuję, że będę kandydował na urząd Prezydenta RP. Już teraz bardzo dziękuję za liczne wyrazy sympatii i poparcia – napisał na swoim koncie w serwisie społecznościowym.

 

 

Piotrowski sądzi, że mógłby przejąć głosy wyborców prezydenta Andrzeja Dudy, o poglądach katolicko-narodowych, niezadowolonych z jego sposobu sprawowania tego urzędu.

Mirosław Piotrowski to historyk, były europoseł startujący w wyborach do Parlamentu Europejskiego z list LPR i PiS. Obecnie przewodzi Ruchowi Prawdziwa Europa-Europa Christi. Jest także felietonistą Radia Maryja i Telewizji Trwam. Właśnie głosy zwolenników tych mediów mają mu zapewnić wyższe poparcie. Na razie Piotrowski nie zaprezentował swojego programu i nie przedstawił sztabu wyborczego. Teraz stoi przed nim zadanie zebrania 100 000 podpisów obywateli popierających kandydaturę, potrzebnych by wystartować w wyborach.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content