play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Nowy mikrobus wozi dzieci z Gliwic

today9 grudnia 2020

Background

Mali podopieczni Niepublicznego Przedszkola dla Dzieci Niepełnosprawnych mają nowy mikrobus. Pojazd został kupiony dzięki Miastu Gliwice, które pozyskało środki finansowe na ten cel z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dziewiecioosobowy bus będzie służył dzieciom z Niepublicznego Przedszkola dla Dzieci Niepełnosprawnych przy ul. Słowackiego 58 B, prowadzonego przez Społeczny Komitet Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. Do przedszkola uczęszcza około 80 dzieci. Uczestniczą one w zajęciach wychowawczo-dydaktycznych, terapeutycznych oraz rewalidacyjnych, a także w zajęciach indywidualnych z pedagogiem, psychologiem, logopedą, terapeutą integracji sensorycznej i fizjoterapeutą.

Sprzęt niezwykle potrzebny

Bardzo cieszymy się z nowego zakupu. Mając własny środek transportu będziemy mogli sprawnie i bezpiecznie dowozić niepełnosprawne dzieci do przedszkola i do domu, ale też organizować wycieczki, co znacznie rozszerzy udział przedszkolaków w życiu lokalnej społeczności i integrację oraz współpracę z innymi placówkami i udział w ciekawych wydarzeniach miasta – mówi Lidia Urbaniak, prezes stowarzyszenia Społeczny Komitet Pomocy Osobom Niepełnosprawnym.

Zakup ze wsparciem

Na zakup busu Gliwice pozyskało 71 750 zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w ramach „Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III – obszar D”. Pozostałą część inwestycji sfinansował Społeczny Komitet Pomocy Osobom Niepełnosprawnym (niemal 38 tys. zł) i firma Fluor SA (15 tys. zł), środki pozyskano też ze zbiórki zorganizowanej przez rodziców (ponad 7 tys. zł).

(fot: Urząd Miejski Gliwice)

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content